Dr n. med. Jerzy Zwoliński

Ordynator Oddziału Położnictwa Szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie Koordynator Programu Badań Prenatalnych Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie

Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Badania USG wykonuje od 1996 r. Zarchiwizował ponad 85 000 samodzielnie wykonanych badań USG. Stypendysta University of Toronto (Term Bridge Trial).

Jego praca doktorska dotyczyła unaczynienia ciałka żółtego w ciąży wczesnej, obserwowanego w badaniu dopplerowskim.

Posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation z Londynu do wykonywania badania USG w 11 – 13 tygodniu ciąży z oceną przezierności karkowej i kości nosowej oraz testów PAPPA od 2004 r. Był jedną z pierwszych osób w Polsce zdających w Londynie egzamin praktyczny, zaliczający certyfikację FMF.

Posiada certyfikaty FMF markerów ultrasonograficznych dla I trymestru ciąży (NT, NB, TV, DV, UtA).

Posiada certyfikaty USG zatwierdzone przez ISUOG.

Posiada nadspecjalizację z perinatologii (medycyny matczyno-płodowej).

Pasjonuje się patologią ciąży. Od lat wykonuje zabiegi diagnostyki inwazyjnej (amniopunkcja, biopsja kosmówki, kordocenteza).

Od ponad 20 lat przeprowadza obroty zewnętrzne płodu z położenia miednicowego do główkowego, co aktualnie zaowocowało stworzeniem wiodącego ośrodka w Polsce w Szpitalu Św. Rodziny, zajmującego się tą procedurą.

Obecnie kieruje Oddziałem Położnictwa Szpitala Św. Rodziny w Warszawie oraz Programem Badań Prenatalnych w Przychodni Przyszpitalnej.

Regularnie uczestniczy w zjazdach międzynarodowych (m. in. FMF, ISUOG), aktualizując wiedzę i rozszerzając swoje umiejętności.

Szkoli młodych lekarzy w zespole, motywując ich do samorozwoju. Jest promotorem pomocniczym prac doktorskich z zakresu położnictwa i ginekologii.

Szczegóły